

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 55 Ω |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Circuits | |
| Bandwidth | 80 MHz |
| Max Power Dissipation | 450 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 450 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | |
| Turn-On Delay Time | 40 ns |
| Turn-Off Delay Time | 40 ns |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Propagation Delay | 40 ns |
| High Level Output Current | 20 mA |
| Low Level Output Current | 20 mA |
| Logic Function | Demultiplexer, Multiplexer |
| Number of Inputs | 8 |
| Supply Type | Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Max Dual Supply Voltage | 3 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.25 V |
| Logic Family | |
| Configuration | 1 x 8:1 |
| On Resistance (RON) | 86 Ω |
| -3db Bandwidth | 80 MHz |
Stock: 2536
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31290
Ext.Price$0.31290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31290 | $0.31290 |
| 10 | $0.22057 | $2.20570 |
| 25 | $0.19749 | $4.93725 |
| 50 | $0.18422 | $9.21100 |
| 100 | $0.17184 | $17.18400 |
| 300 | $0.16126 | $48.37800 |
| 500 | $0.15133 | $75.66500 |
| 1000 | $0.13936 | $139.36000 |
| 3000 | $0.13144 | $394.32000 |
| 5000 | $0.12397 | $619.85000 |
